- 25%

O zi
Reducere 25%
Preț standard 29,90 lei15 iulie 1988. Chiar după absolvirea facultății, Emma și Dexter trăiesc o noapte de dragoste, urmând ca a doua zi fiecare să pornească pe propriul drum. Între fata nesigură pe propriile calități, dar care visează să schimbe lumea, și tânărul playboy provenit dintr-o familie înstărită, vanitos și fermecător se înfiripă astfel o prietenie de două decenii, descrisă prin intermediul unor frânturi de viață petrecute în aceeași zi de 15 iulie.
Undeva pe parcursul acestei călătorii îndelungate, în care speranțele se împletesc cu oportunitățile ratate, zâmbetele cu lacrimile, certurile cu împăcările, Emma și Dexter își dau seama că tot ce căutaseră întreaga viață se aflase chiar înaintea lor încă de la început.
E o poveste de iubire care vorbeşte despre prietenie, despre familie, despre nostalgie şi regret, despre felul în care speranţele şi visurile noastre nu se îndeplinesc întocmai cum am dori noi. E o poveste cu nuanţe dulci-acrişoare. David Nicholls
Karl Ove Knausgard
Edward St. Aubyn
Maria Semple
Hanya Yanagihara
Richard Flanagan
Ottessa Moshfegh
F. Scott Fitzgerald
Svetlana Aleksievici
Svetlana Aleksievici
Edward St. Aubyn
Svetlana Aleksievici